DENTAL İMPLANTLAR

DENTAL İMPLANTLAR

Dental İmplantlar

Diş kayıpları insanın psikolojisini bozacak derecede sinir bozucudur. Ağızdaki eksikliği, sanki bir uvuzumuzun yokluğu kadar boşluk yaratan bir durumdur. Küçükbakkalköy Diş Kliniği 7Dent olarak bu sorununuza Dental implantlar ile çözüm getiriyoruz. Size eskisi gibi olmasa da bir nebze ağzınızdaki boşluğu giderecek, bir nebze sizi rahatlatacak Dental İmplantlar ile yemeklerinizi gönül rahatlığıyla yiyebileceksiniz.

Dental İmplantlar Nasıl Yapılır?

Diş eksiklerinin tedavisinde mevcut boşluğun komşu dişlere zarar vermeden, çiğneme fonksiyonunun yeniden sağlanması amacıyla çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyum vidalar Dental implantlar olarak ifade edilmektedir. Günümüz diş hekimliğinde tek bir diş eksikliği, total ya da kısmi dişsizlik durumlarında uygulanabilmektedir. Diş implantları uygulaması çeşitli nedenlerden dolayı diş kayıpları sonrasında yapılabilen tedavilerdir. Diş implant Tedavi sırasında diğer diş hekimliği uygulamalarında olduğu gibi lokal anestezi sprey ya da jeller uygulanarak bilgisayarlı anestezi uygulaması yapılır. Gerekli kontroller sonrasında hazırlanan kemik içi yuvaya Dental implantları nazikçe yerleştirilir. Dokuların hızlı iyileşmesi için dikiş atılarak gerekli ilaçlar reçete edilir.

Diş implantları uygulamaları ortalama 10-15 dk’lık bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Tedavi sonrasında hastalara ağrının ve şişliğinin minimal olmasını sağlamak amacıyla antibiyotik, ağrı kesici ve özel anti-inflamatuvar ilaçlar reçete edilir. 1 hafta sonra dikişler alınır. Protetik restorasyona geçilebilmesi için 8-10 hafta beklenir. Bu bekleme süresinin amacı Dental implantlar ile çene kemiğinin tam olarak kaynaması ve implantın çiğneme yükünü taşıyacak duruma gelmesidir. Bu durum bilimsel olarak osseointegrasyon olarak ifade edilmektedir. Osseointegrasyonun süresi kişinin sistemik durumuna, yaşına, kullandığı ilaçlara, sigara tüketimi gibi faktörlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Kemik-implant bağlantısının tam olarak meydana geldiğinden emin olduktan sonra kişiye özel iyileşme başlıkları implantlar üzerine yerleştir ve 3-4 gün beklenerek, implant üstü porselenlerin ölçü aşamasına geçilir. Bundan sonraki tedavi süreci ise, diğer porselen tiplerinde olduğu gibi provalar şeklinde devam etmektedir.

Küçükbakkalköy Diş İmplantları Polinkliniği

Diş implantlarınızı küçükbakkalköy diş kliniğimizde hijyen ve iç rahatlığı ile uyguluyoruz. Kliniğimizdeki uzman doktorlarımız ile size alabileceğiniz en iyi hizmeti sunuyoruz. ataşehir diş polikliniği olarak tüm hastalarımıza uzmanlıkla çözüm veriyoruz.

Dental implant uygulaması sırasında ağrı olur mu?

Tedavi sırasında lokal anestezi uygulaması yapıldığı için herhangi bir ağrı hissi oluşmamaktadır. İşlem süresi uzadığında anestezik maddenin etkisi azalırsa hissiyat meydana gelebilir ancak hemen anestezi uygulaması yapılarak konfor tekrar sağlanabilmektedir.

Dental implantlar herkese uygulanabilir mi?

Dental implant tedavisinin uzun süreler boyunca başarılı olması için belirli kurallara uymak gerekmektedir. Radyolojik ve klinik muayene sonucunda uygun çene kemiklerinin olması, hastaların sistemik olarak sağlıklı ya da belirli sistemik hastalıklar var ise kontrol altında olması, iyi bir ağız hijyeni en önemli kriterlerdir.

Dental implantlar düşer mi?

Günümüz dişhekimliği teknolojisinde üretilen implantların kemik dokusu ile bağlantısı yapılan araştırmalar sonucu başarılı olarak ifade edilmektedir. Ancak bireylerdeki farklı iyileşme durumları, kontrol altına alınamayan sistemik rahatsızlıklar, periodik kontrollerin yapılmaması, kötü ağız hijyeni ve çok fazla sigara kullanımı gibi nedenlerden dolayı implant-kemik bağlantısında deformasyonlar implant kaybı ile sonuçlanabilir.

İmplant yapısında çürük olur mu?

Hayır, implantlar titanyum alaşımlar olduğu için yapılarında hiçbir zaman çürük meydana gelmez.

İmplant yaptırdıktan sonra nasıl bakım yapılmalıdır?

Tedavi sonrasında hastalar tarafından yapılacak olan temizlik, bakım ve düzenli periodik kontroller çok önemlidir. Hekiminizin tavsiye edeceği özel implant fırçaları, arayüz fırçaları, uzun köprüler için köprü altı temizleme ipleri, ağız duşları düzenli olarak kullanılabilir. Ayrıca düzenli ağız gargaraları sıvı etkileri nedeniyle diş fırçası kıllarının gidemeyeceği derinliklere giderek etkin bir antimikrobiyal araç olarak faaliyet gösterebilir.

Hangi implantı tercih etmeliyim?

Uzman doktorunuzun tavsiye edeceği sizin ağız yapınıza en uygun olan implant tercih edilmelidir.

Diş implantını ne kadar süre kullanabilirim, belirli bir süre ömrü var mıdır?

Doğal bir dişin ömrü ne kadar uzun ise implantların kullanılma süresi de o kadar uzun ömürlü olabilir. Bu süre, bakıma, sistemik hastalıkların kontrolüne, kullanılan ilaçlara, düzenli takiplere göre değişmektedir.

İmplant yaptırmak pahalı mıdır?

Diş implantları diğer diş hekimliği tedavilerine göre daha pahalı görünse de uzun dönemdeki başarısı ve çevre dokulara herhengi bir müdahalenin olmaması nedeniyle sağlayacağı yararlar göz önüne alındığında pahalı bir tedavi değildir.