Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişlerin yeri sosyal hayatımızda yüzümüzdeki yerinden katlarca daha büyüktür. Güzel bir yüz asla elmas gibi parlayan dişler olmadan güzel kategorisine girmemektedir. Sosyal yaşantımızda sarı ve lekeli dişler ile hiç bir zaman insan ilişkilerinde istediğimiz etkiyi veremez ve alamayız. Gülmekten çekinir, resmen kendimizi saklarız. İşte tam bu yüzden size Küçükbakkalköy Diş Kliniğimizde Diş Beyazlatma uygulamamız ile süt kadar beyaz, elmas kadar parlak dişlere sahip olmanız için hizmet veriyoruz.

Diş Beyazlatma kesinlikle korkulmaması gereken ve herhangi bir risk bulundurmayan bir uygulamadır. Özel uzmanlar tarafından yapılan Diş Beyazlatma Uygulaması dişlerinizi ışıltılı ve etkileyici bir hale getirirken aynı zamanda özgüveninizi katlayacaktır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerde içsel veya dışsal nedenlerle meydana gelen renkleşmelerin giderilmesi amacıyla özel olarak uygulanması işlemine Diş Beyazlatma denir. Küçükbakkalköy Diş Kliniğimizde 4 farklı tip Diş Beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ofis tip olarak adlandırılan sadece klinik ortamında hekimin uyguladığı yöntemdir. Diğeri ise hastalara özel olarak hazırlanan beyazlatma plakları ve jeli ile uygulanan ev tipi beyazlatmaktadır. Her iki yöntemin beraber uygulanması kombine tedavi yöntemi olarak ifade edilir. Kanal tedavi sonucunda ortaya çıkan içsel renkleşmelerin giderilmesi amacıyla uygulanan intrakronal yada kuron içi beyazlatma yöntemi ise dördüncü tip beyazlatma yöntemidir.

Ev tipi Diş Beyazlatma için öncelikle hastalardan özel ölçü alınarak beyazlatma plakları hazırlanır. Özel oranlarda hidrojen peroksit içeren jeller beyazlatma plakları ile dişlerin dış yüzeylerinde günde 3-5 saat uygulanması önerilir. Bu beyazlatma sistemi 7-10 gün boyunca devam etmelidir.

Ataşehir Küçükbakkalköy Diş Kliniğimizde ofis tipi beyazlatmada ise özel LED ışığı kaynağı ile uygulanan beyazlatma ajanları aktive edilerek hızlı ve güvenli beyazlatma elde edilir. Tedavi süresi ortalama 45-60 dk sürmekte ve haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir.

Ev ve ofis tipinin beraber uygulandığı kombine beyazlatma yönteminde ise doktor kontrolünde uygulanan beyazlatma sonrasında ortaya çıkan sonucun idamesinin sağlanması için hazırlanan özel plak ve ajanlarla evde de beyazlatmaya devam edilir. Bu yöntem genellikle en çok tercih edilen yöntemdir.

Kuron içi beyazlatma yönteminde ise özel beyazlatma tozu ve sıvısı karıştırılarak diş içerisine yerleştirilir. Haftada 2 veya 3 kez değiştirilerek istenilen beyazlık elde edilir.

Ataşehir Diş Kliniği

Verdiğimiz Diş Beyazlatma hizmetimiz için Ataşehir Küçükbakkalköy Diş Kliniğimizde titizlik ve büyük bir özenle memnun olma garantisi veriyoruz. Yüzünüze parıltılı ve hoş bir gülücük koymak için canla başla çalışan ekibimizle Ataşehir Küçükbakkalköy Diş Kliniğimizde Diş Beyazlatma uygulamamız aradığınız özgüveni ve bembeyaz dişleri sunuyor.

Beyazlatma sırasında ve sonrasında ağrı meydana gelir mi?

Tedavi sırasında ve sonrasında beyazlatma yapılan dişlerin yapısına bağlı olarak hassasiyet meydana gelebilir. Fakat bu durum geçicidir.

Beyazlatma tedavisi ne kadar sıklıkla yapılabilir?

6 ayda bir beyazlatma tedavisi tekrarlanabilir. Ancak bilimsel olarak düzgün yapılan bir tedavi ve sonrasındaki bakım ile beyazlatmanın etkisi ortalama 1-2 sene devam edebilmektedir.

Beyazlatma tedavisi dişi inceltir mi?

Hayır inceltmez. Tedavideki esas amaç diş dokusundan herhangi bir madde kaybı olmadan dentin dokusunun renginin açılmasıdır.

Beyazlatma tedavisi kimlere uygulanmaz?

Beyazlatma tedavisi herkese uygulanabilir ancak porselen dişlere ve dolgulara etkisizdir. Özellikle dolgulu dişlere yapılacak olan beyazlatma sonrasında mevcut dolgunun yenilenmesi gerekebilir.

Beyazlatma tedavisi sonrasında elde edilen renk tekrar eski haline döner mi?

Evet ancak elde edilen rengin uzun süre idamesi kişinin diyetine ve renkleştirici faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Meydana gelen renkleşme miktarı çok olmadan 6 ayda 1-2 seans klinik uygulama sonucunda istenilen beyazlık tekrar kazanılabilir.

Beyazlatma tedavisi sonrasında dişetinde meydana gelen renk farklılığı kalıcı mıdır?

Hayır kalıcı değildir. Tedavi sırasında beyazlatma jelinin diş eti üzerine taşması sonucunda lokal olarak renk değişikliği bazı durumlarda gözlemlenebilir. Ancak herhangi bir zararı söz konusu değildir. Ortalama 1-2 saat içerisinde diş eti eski haline döner.

Tek diş beyazlatma tedavisi mümkün müdür?

Evet, renkleşmenin nedeni öncelikle araştırılarak problem giderilebilir.